O nasOferta i cennikPółkolonie 2014r.GaleriaKontakt

 

O nas

W naszych korzeniach niestety nie drzemią wspaniałe tradycje rodzinne,w których wiedza i doświadczenie związane z chowem koni, przekazywane są z pokolenia na pokolenie.
 
Nasi dziadkowie, jak wielu innych dziadków, posiadali konie, jednak na co dzień pomagały one im w pracach polowych lub służyły jako środek transportu. Koń traktowany był jako "chleb powszedni", nikt nie zachwycał się jego urodą, szlachetnością i wdziękiem.
 
Dlatego nasze zamiłowanie do koni rodziło się u boku Basi i Kasi ciągnących wóz oraz Kasztana orzącego pole.
 
Jako młodzi adepci sztuki jeździeckiej, swe pierwsze kroki stawialiśmy pod okiem wielu doświadczonych fachowców.
 
Pierwsze własne konie pojawiły się z chwilą zakupienia gospodarstwa na Piaskach - w 1993 r. Początkowo jako hobby, spełnienie dziecięcych marzeń.
 
W swej końskiej pasji zabrnęliśmy tak daleko, że nie było już szansy odwrotu i możliwości poszukanie innego "sposobu na życie".
 
Dlatego w 2001 r. podjęliśmy decyzję o rozpowszechnieniu jazdy konnej w naszym gospodarstwie i zaczęliśmy organizować mini ośrodek jeździecki.
 
W 2004 r. na świat przyszła nasza córka Victoria, której imieniem postanowiliśmy nazwać naszą stajnię. W przyszłości mamy nadzieję, że to właśnie Ona przejmie wodzie i będzie kontynuować nasze dzieło...
 
Nasze gospodarstwo położone jest na obrzeżach Bydgoszczy, co jest dużą zaletą, gdyż można do nas dojechać miejskim autobusem, a jednocześnie okolica w niczym nie przypomina tętniącego życiem miasta.
 
Ośrodek nasz zajmuje powierzchnię 5ha, którą podzieliliśmy na kilka przestronnych, zielonych padoków, na których codziennie brykają i harcują konie - w towarzystwie innych koni lub na indywidualnych kwaterach. Dlatego konie u nas są zawsze wybiegane, odprężone i zrelaksowane. Nie przysparzają problemów pod siodłem, nawet po kilkudniowej przerwie w treningu. Hołdujemy idei, że "koń jest stworzony ku bieganiu, jak ptak ku lataniu".
 
Na potrzeby naszych czworonogów powstały dwie stajnie murowane i dwie drewniane, wszystkie z obszernymi boksami, w których łącznie mogą zmieścić się 23 konie.
 
Posiadamy dwie ujeżdżalnie do jazdy konnej - duży, oświetlony par-cour i mniejszy czworobok. Ponadto mamy bardzo atrakcyjne okolice, pozwalające na aktywny wypoczynek na łonie natury. Pobliskie lasy obfitują w jagody i grzyby. Nie brakuje w nich też dzikiej zwierzyny. Od nas wszędzie blisko - do Fordonu, Niemcza, Koronowa, Myślęcinka.
 
Każdy nowy dzień zaczynamy od zakarmiania koni (gnieciony owies, jęczmień). Następnie w określonym porządku, wszystkie konie wypuszczane są na padoki. W tym czasie wywozimy obornik i zaścielamy boksy (codziennie). Po kilku godzinach (zależnie do pogody) konie wracają do stajni, gdzie mają zadane siano, a zimą marchew.
W godzinach popołudniowych, konie wykorzystywane są do jazdy. Wieczorem kolejne karmienie (karmimy konie 2x dziennie).
 


Projekt MAWi 2012